SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów Katowice - Śląsk

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych. Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta naszego eksperta

Wtryskiwacze są bardzo potrzebne w samochodzie i naprawdę warto o nie dbać. Nie dość, że przy niesprawnych wtryskiwaczach auto w ogóle nie ruszy z miejsca to w dodatku jak trafi na serwis okazać się może, że oprócz nich do naprawy jest jeszcze kilka innych układów. Jak wiemy - usługi mechaników nie są tanie, dlatego warto być czujnym i nie przegapić usterki tych podzespołów. 

Co to są wtryskiwacze?

Są to części, których zadaniem jest dawkowanie paliwa do silnika w odpowiednim do tego momencie. Pracują one pod ciśnieniem (i to nawet 2000 barów) i rozpylają olej bądź benzynę w taki sposób, jaki wymaga tego bieżąca sytuacja. Innymi słowy wtryskiwacz jest zaworem dawkującym paliwo, sterowanym przez komputer pokładowy. Jest on bardzo precyzyjny w swoich działaniach. Zazwyczaj w silniku jest ich kilka i cały system jest z jednej firmy, np. Bosch, Denso, Siemens. Paliwo do wtryskiwaczy kierowane jest z pompy, która zasysa je ze zbiornika. 

Czytaj więcej...

W tym artykule poruszymy temat zdecydowanie warty uwagi - mianowicie przedstawimy wam stronę, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Jeżeli jesteście fanami motoryzacji to vwzone.pl jest obowiązkowym miejscem w sieci, które musicie poznać. Czemu witryna ta jest tak wyjątkowa? Najlepszym sposobem, aby to sprawdzić jest odwiedzenie jej osobiście. Jeżeli jednak nie jesteście jeszcze przekonani - zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Znajdziecie tam pięć powodów, dla których warto poznać vwzone.pl.

Ciekawe tematy

Nie tylko o marce Volkswagen, choć i takie się tam znajdą. Jednak na vwzone.pl przeczytać można o wielu rzeczach, związanych oczywiście z motoryzacją i miłością do pojazdów. Nie jest to serwis sprzedażowy, typu oto moto. Strona ta jest witryną typowo informacyjną. Dla przykładu - jeżeli chcesz kupić samochód wpisujesz w wyszukiwarkę "otomoto samochody osobowe". Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się czegoś nowego wpisz natomiast "vwzone.pl" i z pewnością się nie zawiedziesz. Przeczytasz tam bowiem artykuły o różnych markach samochodów, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej (np. renault, ford mondeo, porsche, alfa romeo, honda civic, opel astra a nawet lexus). Dowiesz się jak rozróżnić rodzaje samochodów, takie jak np. SUV. Mało tego, zasięgniesz informacji o najlepszych skupach aut w Polsce, dobrych ofertach ubezpieczeniowych oraz sprawach typowo technicznych, takich jak np. który olej wlać do silnika waszej maszyny. 

Czytaj więcej...

Przepisy ruchu drogowego wyraźnie zaznaczają i określają zachowanie na drodze kierowców i pieszych. Odpowiednie zachowanie prędkości, stosowanie się do predyspozycji terenu, czytanie znaków drogowych i respektowanie ich. To wszystko pozwala nam bardziej zadbać o bezpieczeństwo i sprawić, że poruszanie się po drodze dla wszystkich jest dużo bardziej bezpieczne. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że respektowanie zasad ruchu drogowego jest zdecydowanie bardziej rozsądne niż łamanie przepisów. Dla niektórych większe znaczenie ma także to, że dzięki temu mogą uniknąć kar pieniężnych.

Mandat za łamanie przepisów ruchu drogowego

Policja każdego roku wlepia mnóstwo mandatów za wykroczenia drogowego. Chodzi nie tylko o przekroczenie prędkości, ale także o brak zapiętych pasów, przewożenie dziecka bez fotelika samochodowego, parkowanie w miejscach zakazanych. Mandat mogą wlepić nam zarówno na trasie, jak i w mieście. Każdy mandat jest zawsze poparty odpowiednim przepisem, dlatego też funkcjonariusze policji nigdy nie udzielają ich bez powodu. Kierowcy często buntują się wobec mandatów, które dostają za minimalne wykroczenia. Prawo jest jednak bezlitosne wobec takich kierowców Ciekawostką jednak jest to, że możemy odmówić przyjęcia mandatu.

Czytaj więcej...

Forum mechaników samochodowych - dlaczego warto odwiedzić?

Wszelkiej maści fora to miejsca, które zrzeszają ludzi o podobnych zainteresowaniach. Tam mogą oni swobodnie podyskutować, wymienić poglądy oraz podzielić się doświadczeniem. Jest to bardzo cenne, szczególnie dla osób, które rzadko mają okazję do podzielenia się swoimi myślami ze światem zewnętrznym, ponieważ w ich otoczeniu brakuje ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zapytajmy bowiem mechanika czy może on swobodnie rozmawiać z żoną albo znajomymi o wymianie koła dwumasowego. Raczej towarzystwo szybko się znudzi tematem. Dlatego warto zajrzeć na forum samochodowe.

Forum dla mechaników - czemu warto?

Rejestrując się forum https://forum-mechaniczne.pl/ dołączamy do społeczności internetowej o tych samych zainteresowaniach. Inni użytkownicy mogą pomóc nam rozwiązać problemy dotyczące naprawy samochodu, podzielić się swoim doświadczeniem oraz po prostu porozmawiać z nami jak równy z równym. Warto dołączyć, choćby dlatego, że przez forum można poznać ciekawych ludzi.

Czytaj więcej...

Na pewno wszyscy spotkaliśmy się kiedyś ze stwierdzeniem, że na drodze powinna obowiązywać wszystkich zasada ograniczonego zaufania. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego - - od pieszych, przez rowerzystów, po kierowców różnych pojazdów mechanicznych. Zasada ograniczonego zaufania powinna być stosowana przez wszystkich, niezależnie od tego z jakich dróg korzystamy i jak bardzo wierzymy w swoją czujność i ostrożność. Nie wszystko zależy od nas na drodze, nieważne czy akurat spacerujemy chodnikiem po mieście, czy też poruszamy się samochodem autostradą.

Ograniczone zaufanie wobec siebie i wobec innych

Zasada ograniczonego zaufania dotyczy nie tylko innych, ale także nas samych. Chodzi bowiem o to, żeby na drodze ufać właśnie najmniej sobie. Bardzo często zdarza się tak, że w czasie monotonnej drogi po równej nawierzchni niebezpiecznie zwiększamy prędkość samochodu, nasza jazda jest brawurowa, a tym samym niebezpieczna, nie tylko dla innych, ale i dla nas. Są jednak także sytuacje, w których nasza czujność powinna być zwiększona. Coraz częściej zdarza się, że kierowcy powodują wypadki i kolizje przez zniecierpliwienie, zmęczenie czy też roztargnienie.

Czytaj więcej...

Alfa Romeo to bardzo popularna marka na polskich drogach. Wiąże się to z faktem, że samochody te wyróżniają się prawdziwie luksusowym wyglądem i względnie niskimi cenami jak na takie auto. Niewątpliwie też najmocniejszą serią marki jest Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Flagowce innych marek samochodowych są bardzo zagrożone jeśli chodzi o pierwszeństwo w możliwościach technicznych i dynamicznej jeździe. 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio – dane techniczne

Wspomniana już wyżej Alfa Romeo zdecydowanie wyróżnia się nowatorskimi rozwiązania i technicznymi i jest szczególnie przyjemnym autem do prowadzenia. Na początku zajmijmy się danymi technicznymi tego pojazdu:

 • Ten konkretny model Alfy może rozpędzić się aż do 307 km/h, to jeszcze możliwe dzięki;
 • Mocy 510 KM uzyskane z pojemności 2,9 litra
 • Napęd na tylne koła;
 • Ceramiczne hamulce;
 • Aktywna szpera;
 • Niewielki opór na kierownicy;
 • Cztery potężne rury wydechowe.

Czytaj więcej...

Jazda samochodem wymaga maksymalnego skupienia i koncentracji. Wiadomo przecież, że na drodze nie odpowiadamy tylko za siebie. Będąc uczestnikami ruchu drogowego odpowiadamy za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów, pieszych, rowerzystów, motocyklistów i innych kierowców. Oczywiście nie jesteśmy w tym sami, inni też nie są zwolnieni z odpowiedzialności i ostrożności, ponieważ ogólne bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Czasem jednak zdarza się, że mamy do pokonania naprawdę długą trasę, a nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Wszelkiego rodzaju odstępstwa od naszej normy w prowadzeniu samochodu powinny być przez nas specjalnie traktowane. Jeśli zazwyczaj korzystamy z samochodu na krótkich trasach, to do długiej trasy powinniśmy się specjalnie przygotować. Poniżej kilka rat na temat tego jak poradzić sobie ze zmęczeniem w czasie jazdy samochodem.

Pamiętaj o przerwach

Przerwa to podstawa w czasie długiej jazdy. Bez przerwy zaczynamy być senni, wpadamy w pewnego rodzaju przyzwyczajenie zwłaszcza na prostej drodze, która pozwala na szybką jazdę, tracimy koncentrację. Taka uśpiona czujność bywa naprawdę niebezpieczna. 

Czytaj więcej...

Kurs prawa jazdy obejmuje zaledwie 30 godzin praktyki dla każdego, kto chce stać się prawdziwym kierowcą. Wszyscy są zgodni, co do tego, że to zdecydowanie za mało i tak naprawdę dopiero pierwsza samodzielne jazdy po zdaniu egzaminu są prawdziwą szkołą jazdy. W każdym wypadku trzeba być bardzo ostrożnym. Każdy świeżo upieczony kierowca jest osobą, która powinna być szczególnie wyczulona na sytuację panującą na drodze, w tym warunki atmosferyczne. Pogoda i prowadzenie auta to dwa nierozłączne elementy. Wiele bowiem zależy od tego w jakich warunkach prowadzimy samochód, wiele razy pogoda pasuje nam motoryzacyjne plany. 

W trakcie kursy na prawo jazdy być może będzie dane nam być świadkiem jakichś niebezpiecznych sytuacji drogowych wywołanych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ale wszystko też zależy do pory roku, w której na ten kurs uczęszczamy. Najwięcej sytuacji kryzysowych odczuwamy bowiem przy mokrej i śliskiej nawierzchni.

Czytaj więcej...

Jazda samochodem jest nie tylko przyjemnością dla wielu kierowców, ale dla nich wszystkich jest też ogromną odpowiedzialnością. Ogromnym wyzwaniem w tym wypadku są przede wszystkim długie i wyczerpujące trasy. Nawet najlepsi i najbardziej doświadczeni kierowcy potrzebują odpoczynku i zebrania myśli, by przez resztę drogi być maksymalnie skoncentrowanym.

Nie śpiesz się na drodze

Pośpiech jest złym doradcą w przypadku jazdy samochodem. Nadmierna prędkość czy też nadużywanie zasad ruchu drogowego mogą skończyć się tragicznie. Dobrego wpływu nie ma też kilkaset kilometrów do przejechania. Dlatego też najlepszym sposobem na przejechanie bez problemów i sytuacji stresowej są dobrze zaplanowane przerwy.

Przerwa – wybawienie dla kierowcy

Przerwa potrzebna jest każdemu – kierowcy oraz pasażerom. Przysłowiowe „rozprostowanie kości” to chwila, która pozwala na zaczerpnięcie świeżego powietrza, zebranie myśli, zjedzenie czegoś dobrego. Dobrze zaplanowana przerwa to także moment na to, by zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne. Warto pamiętać, że to przede wszystkim czas dla kierowcy. 

Czytaj więcej...

Czym jest hybryda? Dlaczego w świecie motoryzacyjnym uchodzi za prawdziwe zjawisko? Czy warto ją kupić? Jakie są minusy i plusy jazdy hybrydą? Te pytania pojawiają się zawsze w kontekście rozmów o niestandardowych tworach motoryzacji. Takim tworem niewątpliwie jest hybryda. 

Hybryda to nic innego jak auto, które posiada dwa silniki:

 • elektryczny,
 • spalinowy.

Nawet bardzo doświadczenie kierowcy i ci, którzy zajmują się samochodami zawodowo twierdzą, że jazda hybrydą to niezapomniane wrażenia. Warto dodać, że produkcją hybrydy zajmują się wiodące marki samochodowe na świecie. Kiedyś hybryda była nazywana fanaberią dla tych, których chcą być eko. W tym momencie jest to częsty wybór tych, którzy szukają w samochodach lepszej jazdy i rzeczywiście cenią sobie dbałość o środowisko. Hybrydę w tym momencie można kupić nawet używaną w całkiem niezłej cenie. Są to niewątpliwie samochody, które coraz częściej będziemy spotykać na polskich drogach. 

Czytaj więcej...

Nie da się z głodem walczyć i zapomnieć o nim, nawet jeśli bardzo tego chcemy. W momencie, kiedy nasz brzuch jest pusty do mózgu zostaje wysłana informacja o tym, że organizm potrzebuje natychmiastowego posiłku. Głodny organizm nie myśli o niczym innym poza tym, żeby zaspokoić głód, dlatego też przestają działać mu inne funkcje psychofizyczne: koncentracja, spokój, opanowanie, skupienie. 

Kierowca głodny – kierowca zły

Prowadzenie samochodu na głodnego to najgorszy pomysł na świecie! Nie dość, że będziemy najzwyczajniej w świecie wściekli, to jeszcze musimy poradzić sobie z brakiem koncentracji. Głód to podstępny przeciwnik. Na początku odczuwamy go bardzo niekomfortowo pod względem fizycznym. W pewnym momencie żołądek przestaje działać wrażliwie, ale działają wszystkie receptory mózgowe, które doskonale pamiętaj o potrzebach mózgu i całego organizmu.

Czytaj więcej...

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Jest to niezależne od tego czy posiadamy prawo jazdy, czy też nie. Uczestnikiem ruchu drogowego od zawsze jest zarówno kierowca pojazdu mechanicznego, rowerzysta, jak i pieszy, który porusza się tylko chodnikiem i w miejscach wyznaczonych przez pasy drogowe. Zachowanie ostrożności i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania to na drodze podstawa. Nie ufam ani sobie, ani też nikomu innemu. Dzięki temu zachowuje odpowiednią ostrożność, jestem skoncentrowany i mogę naprawdę być choć trochę spokojnym o swoje bezpieczeństwo. Czasem zdarza się jednak i tak, czy tego chcemy, czy nie jesteśmy świadkami, ofiarami lub sprawcami wypadku lub kolizji drogowej. Zachowania w takich sytuacjach są raczej standardowe, ale warto o nich przypominać.

Czytaj więcej...

Żyjemy w kraju, w którym naprawdę niewielki procent obywateli stać na całkowicie nowy samochód z salonu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Natomiast już kilkuletnie używane auto można mieć za kilkanaście tysięcy złotych. Bardzo popularnym sposobem na posiadanie własnego samochodu jest sprowadzenie sobie auta z zagranicy. Niektórzy sprzedawcy motoryzacyjni specjalizują się w sprzedaży pojazdów zagranicznych, które sprowadzane są do Polski w jednym celu. Wydaje się nam, że to prawdziwe cenowe okazje. Prawda jest też taka, że na przykład nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy wymieniają auta mniej więcej co kilka lat i raczej nie kupują samochodów używanych. Wynika to z tego, że bardzo cenią sobie bezpieczeństwo i najzwyczajniej w świecie: stać ich na to.

Auto z zagranicy – bubel czy hit?

Auta sprowadzane mają to do siebie, że w ogłoszeniu wszystkie prezentują się idealnie. Prawie tak, jakby nikt nigdy wcześniej ich nie ruszał, a one tylko kilka lat czekały na transport do Polski. Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie inna i często to, co może być bezawaryjnym autem z niskim przebiegiem okazuje się rzęchem z przejechanymi kilometrami, które nie służą jeg kondycji. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta? Kiedy być ostrożnym?

W trakcie oględzin samochodu powinniśmy sprawdzić w nim wszystko, co się da. Warto włączyć każdy przycisk, każde pokrętło, zajrzeć do najmniejszej szparki. Bardzo ważne jest także wykonanie jazdy próbnej,

Czytaj więcej...

Zadbanie o bezpieczeństwo jazdy najmłodszych pasażerów leży po stronie kierowcy. Nieważne, czy wieziemy samochodem swoje dzieci, czy też dzieci znajomych. Każde dziecko od urodzenia od osiągnięcia odpowiedniej wagi powinno jeździć w foteliku samochodowym. Brak fotelika samochodowego skutkuje nie tylko mandatem, ale i tragicznymi konsekwencjami w razie wypadku czy nawet najmniejszej kolizji. Pamiętajmy, że siła uderzenia zupełnie inaczej działa na kilkukilogramowego malucha niż na dorosłego. I to, co dla dorosłego może być banalnym uszkodzeniem, dla dziecka może być zagrożeniem życia. 

Wybór fotelika samochodowego

Każdy rodzic powinien na poważnie podejść do wyboru fotelika dla swojej pociechy. Od urodzenia najbardziej polecane są tak zwane „łupinki”, czyli foteliki, które z każdej strony ochraniają maleństwo. Łupinki są dedykowane dla dzieci do 13 kilogramów zazwyczaj. Drugim fotelikiem dla dziecka, które wyrosło z łupinki powinien być RWF, czyli fotelik tyłem do kierunku jazdy. Z pierwszego fotelika wyrasta się zazwyczaj w

Czytaj więcej...

Koszmarem każdego kierowcy są kolejne naprawy poszczególnych części w aucie. Praktycznie za każdym razem taka naprawa – mniejsza czy też większa – wymaga zastosowania nowych bądź używanych, ale sprawniejszych niż dotychczas, części, które mają wpłynąć na efektywność i lepsze działanie danego pojazdu. Jedną z najbardziej kosztownych napraw jest wymiana czy też regeneracja sprzęgła hamulcowego. Jak zużywa się sprzęgło hamulcowe? Jakiego rodzaju symptomy daje zużyte sprzęgło? Regenerować czy wymieniać na nowe? Odpowiedź na te wszystkie znajdziesz poniżej.

Dlaczego sprzęgło samochodowe zużywa się?

Za dobrą kondycję sprzęgła samochodowego odpowiada przede wszystkim odpowiednie traktowanie samochodu. Chodzi bowiem o to, że żywotność sprzęgła zależy tutaj najzwyczajniej w świecie od stylu jazdy i warunków, w jakich wykorzystujemy dane auto. Nie sprzyja tutaj ani jazda miejska, ani agresywne zachowania na drodze. Czasem zdarza się tak, że sprzęgło samo w sobie jest fabrycznie słabe. Niektóre podzespoły zużywają się wcześniej an przykład w autach z mocnymi dieslami. 

Awaria sprzęgła

Zużycie czy też uszkodzenie sprzęgła nie daje jakichś szczególnie typowych objawów. Jest to raczej ogólne spowolnienie działania pojazdu. Pierwsze objawy, że ze sprzęgłem jest coś nie tak to przede wszystkim:

 • problemy z ruszaniem pojazdem;
 • problemy z przyspieszaniem pojazdem;
 • szumy wydobywające się z okolic skrzyni biegów.

Czytaj więcej...

Zakup samochodu to zawsze duży wydatek. Jednych stać na auto prosto z salonu, drudzy mogą pozwolić sobie jedynie na samochód używany, często też bezpośrednio sprowadzony z zagranicy. Każdy kupujący, który decyduje się na zakup samochodu z drugiej ręki powinien dokładnie sprawdzić historię danego pojazdu przed zakupem. Rezygnacja ze sprawdzenia historii pojazdu może mieć poważne skutki: kupimy auto uszkodzone i możemy mieć naprawdę duży problem. Są jednak sposoby na to, żeby sprawdzić stan samochodu i to, co się z nim działo od początku jego zakupu przez pierwszego właściciela.

Numer VIN

VIN to unikalny numer nadwozia każdego samochodu, składa się z 17 znaków, jego rozkodowanie pozwala nam określić takie dane jak:

 • rok produkcji auta;
 • typ nadwozia;
 • rodzaj wyposażenia fabrycznego.

Warto pamiętać, że zawsze możemy poprosić sprzedającego o to, by podał nam numer VIN. Porównanie informacji zawartych w VIN z tymi, które udostępnia w ofercie sprzedaży właściciel auta pozwala na wstępna ocenę. 

Czytaj więcej...

Regeneracja poszczególnych części pojazdów jest ostatnio zdecydowanie bardziej popularna niż wymiana ich na nowe. Nie zawsze jednak taka procedura jest dobra i opłacalna. Są części, które po regeneracji – tak jak większość turbosprężarek – będą działać jak nowe. Są jednak i takie, które mimo regeneracji mają tak duże zużycie, że ich regeneracja całkowicie mija się z celem. Tak niewątpliwie jest z regeneracją kół dwumasowych.

Na czym polega regeneracja dwumas?

Warto zdać sobie sprawę przede wszystkim z faktu, że regeneracja kół dwumasowych nie jest jedynie naprawą, ale zwyczajnie dekonstrukcją i konstrukcją od początku całej struktury kół. W czasie procesu regeneracji wymieniane są wszystkie uszkodzone elementy, które przestały sprawnie działać i wpłynęły na efektywną pracę koła. Koło w trakcie regeneracji zostaje poddane takimi zabiegom jak:

 • toczenie,
 • szlifowanie powierzchni ciernych, żeby pozbyć się nierównych powierzchni, które są wynikiem pracy tarczy sprzęgła;
 • wyważeniu – to zabieg niezbędny, który zapewnia prawidłową pracę.

Czytaj więcej...