SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę dolnośląskie - Dolny Śląsk

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych.  Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 665 780 212

Żyjemy w kraju, w którym naprawdę niewielki procent obywateli stać na całkowicie nowy samochód z salonu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Natomiast już kilkuletnie używane auto można mieć za kilkanaście tysięcy złotych. Bardzo popularnym sposobem na posiadanie własnego samochodu jest sprowadzenie sobie auta z zagranicy. Niektórzy sprzedawcy motoryzacyjni specjalizują się w sprzedaży pojazdów zagranicznych, które sprowadzane są do Polski w jednym celu. Wydaje się nam, że to prawdziwe cenowe okazje. Prawda jest też taka, że na przykład nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy wymieniają auta mniej więcej co kilka lat i raczej nie kupują samochodów używanych. Wynika to z tego, że bardzo cenią sobie bezpieczeństwo i najzwyczajniej w świecie: stać ich na to.

Auto z zagranicy – bubel czy hit?

Auta sprowadzane mają to do siebie, że w ogłoszeniu wszystkie prezentują się idealnie. Prawie tak, jakby nikt nigdy wcześniej ich nie ruszał, a one tylko kilka lat czekały na transport do Polski. Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie inna i często to, co może być bezawaryjnym autem z niskim przebiegiem okazuje się rzęchem z przejechanymi kilometrami, które nie służą jeg kondycji. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta? Kiedy być ostrożnym?

W trakcie oględzin samochodu powinniśmy sprawdzić w nim wszystko, co się da. Warto włączyć każdy przycisk, każde pokrętło, zajrzeć do najmniejszej szparki. Bardzo ważne jest także wykonanie jazdy próbnej,

niech będzie ona dłuższa niż przysłowiowe sto metrów, dobrze wyczuć samochód. Oto kilka punktów, o których należy pamiętać:

  • W czasie jazdy zwrócić uwagę, czy nie świeci się się jakaś kontrolka, może to być nawet na chwilę;
  • Dokładnie sprawdzić system klimatyzacyjny, nawet jeśli wymaga to przesiedzenia w aucie;
  • Zbyt błyszczące auto to zdecydowanie auto, które ma coś na sumieniu, nie da się jeździć kilka lat nie dorobić się nawet jednej najmniejszej rysy.
  • Zaolejony wydech świadczy o tym, że z autem dzieje się coś złego.
  • Dym, który pojawi się po wyciągnięciu bagnetu olejowego to znak, że silnik jest bardzo wyeksploatowany, a auto jest bardzo stare i często używane.
  • Licznik pokazujący niewiele kilometrów przejechanych i wygląd auta jakby ktoś w nim mieszkał i używał stale mogą świadczyć o tym, że ktoś manipulował licznikiem kilometrów. 

Poza aspektami technicznymi auta warto zwrócić uwagę także na względy formalne. Warto sprawdzić dokładnie umowę i dotychczasowe dokumenty auta. Zagraniczni właściciele mają raczej w zwyczaju przechowywanie tego typu dokumentów i notowanie poszczególnych napraw.