SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę łódzkie

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych. Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 502 620 705

Nie da się z głodem walczyć i zapomnieć o nim, nawet jeśli bardzo tego chcemy. W momencie, kiedy nasz brzuch jest pusty do mózgu zostaje wysłana informacja o tym, że organizm potrzebuje natychmiastowego posiłku. Głodny organizm nie myśli o niczym innym poza tym, żeby zaspokoić głód, dlatego też przestają działać mu inne funkcje psychofizyczne: koncentracja, spokój, opanowanie, skupienie. 

Kierowca głodny – kierowca zły

Prowadzenie samochodu na głodnego to najgorszy pomysł na świecie! Nie dość, że będziemy najzwyczajniej w świecie wściekli, to jeszcze musimy poradzić sobie z brakiem koncentracji. Głód to podstępny przeciwnik. Na początku odczuwamy go bardzo niekomfortowo pod względem fizycznym. W pewnym momencie żołądek przestaje działać wrażliwie, ale działają wszystkie receptory mózgowe, które doskonale pamiętaj o potrzebach mózgu i całego organizmu.

Kierowca głodny to kierowca:

  • zły;
  • senny;
  • zmęczony;
  • rozproszony.

Brak koncentracji na drodze może być tragiczny, kiedy myśli się zupełnie o czymś innym niż prowadzenie pojazdu, to nie należy tego robić. Warto pamiętać, że na drodze nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, ale także za swoich pasażerów i za innych uczestników ruchu drogowego. 

Skoki cukru a jazda samochodem

Tak samo niebezpieczne jak głód – i z głodem bardzo mocno związane – są spadki i skoki cukru we krwi. Często w trakcie napadu głodu podczas jazdy ratujemy się słodkimi przekąskami zjedzonymi naprędce między jednym a drugim kilometrem do pokonania. Szybki skok cukru sprawia, że człowiek robi się senny, ospały, mniej aktywny. Niski cukier też nie sprzyja bezpiecznej jeździe samochodem.

Przez jazdą zjedz porządny posiłek

Jedzenie, które chcemy spożyć przed wyruszeniem w drogę powinno zapewnić nam odpowiednią dawkę energii, ale nie może być zbyt tłuste, słodkie, przeładowane niepotrzebnym cukrem. Ciepły czy też treściwy posiłek do podstawa. W trakcie jazdy można sobie podjadać orzechy, bakalie i nie zapomnieć o piciu wody. Odpowiednie nawodnienie to także podstawa prowadzenia samochodu nawet na krótkich trasach.