SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę mazowieckie - całe Mazowsze

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych. Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 575 518 076

Jazda samochodem jest nie tylko przyjemnością dla wielu kierowców, ale dla nich wszystkich jest też ogromną odpowiedzialnością. Ogromnym wyzwaniem w tym wypadku są przede wszystkim długie i wyczerpujące trasy. Nawet najlepsi i najbardziej doświadczeni kierowcy potrzebują odpoczynku i zebrania myśli, by przez resztę drogi być maksymalnie skoncentrowanym.

Nie śpiesz się na drodze

Pośpiech jest złym doradcą w przypadku jazdy samochodem. Nadmierna prędkość czy też nadużywanie zasad ruchu drogowego mogą skończyć się tragicznie. Dobrego wpływu nie ma też kilkaset kilometrów do przejechania. Dlatego też najlepszym sposobem na przejechanie bez problemów i sytuacji stresowej są dobrze zaplanowane przerwy.

Przerwa – wybawienie dla kierowcy

Przerwa potrzebna jest każdemu – kierowcy oraz pasażerom. Przysłowiowe „rozprostowanie kości” to chwila, która pozwala na zaczerpnięcie świeżego powietrza, zebranie myśli, zjedzenie czegoś dobrego. Dobrze zaplanowana przerwa to także moment na to, by zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne. Warto pamiętać, że to przede wszystkim czas dla kierowcy. 

Jesteś zmęczony – nie jedź!

Ciągle słyszy się, że kierowca zasnął za kierownicą i spowodował wypadek. Prawda jest taka, że w przypadku zmęczenia żaden nie kierowca nie powinien siadać za kółkiem. Odpowiednia przerwa, nawet kilkuminutowa sprawi, że kierowca będzie mógł realnie ocenić swoje możliwości na dany moment. Czasem przerwę warto wydłużyć i pozwolić kierowcy się przespać. O czym warto pamiętać w czasie przerwy od jazdy samochodem? Oto lista:

  • jedzenie: lekkie, niskokaloryczne, by nie spowodować skoków cukrów, które wprowadzają senną atmosferę;
  • wygodna pozycja: wyciągnięte przed siebie nogi, rozluźniony kark;
  • napoje: kawa, herbata, coś ziemnego, dużo wody – nawodnienie, nawodnienie i jeszcze raz nawodnienie. 

Przerwa w czasie jazdy zwiększa jeszcze bardziej szansę na dotarcie do celu. Nawet jeśli dotrzemy na chwilę opóźnienie, to i tak warto. Nie chcemy potem odsypiać wyczerpującej podroży, dlatego też małe czy też większe przerwy wpłyną na nasze samopoczucie już po pokonaniu trasy.