SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę opolskie

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, ciężarowych - prywatnych i firmowych - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 507 253 802

Kurs prawa jazdy obejmuje zaledwie 30 godzin praktyki dla każdego, kto chce stać się prawdziwym kierowcą. Wszyscy są zgodni, co do tego, że to zdecydowanie za mało i tak naprawdę dopiero pierwsza samodzielne jazdy po zdaniu egzaminu są prawdziwą szkołą jazdy. W każdym wypadku trzeba być bardzo ostrożnym. Każdy świeżo upieczony kierowca jest osobą, która powinna być szczególnie wyczulona na sytuację panującą na drodze, w tym warunki atmosferyczne. Pogoda i prowadzenie auta to dwa nierozłączne elementy. Wiele bowiem zależy od tego w jakich warunkach prowadzimy samochód, wiele razy pogoda pasuje nam motoryzacyjne plany. 

W trakcie kursy na prawo jazdy być może będzie dane nam być świadkiem jakichś niebezpiecznych sytuacji drogowych wywołanych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ale wszystko też zależy do pory roku, w której na ten kurs uczęszczamy. Najwięcej sytuacji kryzysowych odczuwamy bowiem przy mokrej i śliskiej nawierzchni.

Szkolenie na płycie poślizgowej dla wszystkich

Od stycznia 2016 roku każdy początkujący kierowca ma obowiązek przejścia szkolenia na płycie poślizgowej. OD tego też czasu takie szkolenia prowadzą też szkoły jazdy. O co w tym chodzi? A o to, że płyta poślizgowa to swego rodzaju twór, który idealnie imituje warunki na drodze w czasie deszczu, śniegu czy też mrozu. Zupełnie inaczej jeździ się po oblodzonej powierzchni, zupełnie inaczej też trzeba na takiej powierzchni parkować. Dodatkowo trzeba dostosować odpowiednią prędkość. 

Ćwiczenia na płycie poślizgowej

Szkolenie na płycie poślizgowej obejmuje szereg sytuacji, które możemy spotkać w czasie jazdy oblodzoną czy mokrą powierzchnią drogową. Są to między innymi takie czynności jak:

  • przejażdżka po poślizgowym kręgu i wyprowadzenie auta z poślizgi poprzez dodanie gazu;
  • dynamiczny slalom na płycie poślizgowej;
  • jazda szosowa;
  • jazda na czas na trolejach;
  • ćwiczenia serii przeszkód na suchej i mokrej na wierzchni. 

Płyta poślizgowa jest bardzo przydatnym elementem, który niewątpliwie doda ogromnej pewności wszystkim kierowcom. Ćwiczenia na niej pozwalają wczuć się w sytuacje zagrażające bezpieczeństwu na jezdni i pokazują możliwości tego jak wyjść z tych trudnych sytuacji. Każdy kierowca powinien mieć możliwość korzystania z takich ćwiczeń, by zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego maksimum bezpieczeństwa.