SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę dolnośląskie - Dolny Śląsk

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych.  Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 665 780 212

Turbosprężarka to część samochodu, która znacznie wpływa na jakość jazdy. Jej wykorzystanie wpływa na poprawę parametrów przede wszystkim w silniku. Teoretycznie mówi się o tym, że turbosprężarka to część, która powinna być sprawna tyle samo czasu, ile sprawny będzie silnik w samochodzie. Trzeba jednak pamiętać, że po pewnym czasie każda turbosprężarka ulega awarii i wymaga tego, by się nią odpowiednio zająć. Każdy właściciel samochodu ma dwie opcje, jeśli chodzi o turbosprężarkę:

  • może ją wymienić na nową;
  • może ją zregenerować.

Po czym poznać, że turbosprężarka wymaga wymiany lub regeneracji?

Pierwszym znakiem tego, że trzeba zająć się turbosprężarką jest przekroczenie 100 tysięcy kilometrów przebiegu. Drugi symptom to biały dym, który można zauważyć przy dużym obciążeniu silnika, oznacza on obecność oleju w układzie dolotowym silnika. Wtedy też turbosprężarka traci swoją szczelność. 

Regeneracja turbosprężarki – na czym polega?

Regeneracja turbosprężarki to proces, który polega na wymianie wszystkich elementów, które zużywają się w czasie pracy silnika. Najistotniejszą rzeczą jest tutaj zachowanie wszelkich procedur. Taka regeneracja jest zazwyczaj kilkuetapowa i powinna być przeprowadzona przez osoby, które w tym się specjalizują. Nie jest to też najtańsza usługa i czasem wymiana turbosprężarki na nową jest w tym wypadku bardziej opłacalna. Cena regeneracji zależy te od modelu auta i wielkości silnika, a także o zniszczeń w turbosprężarce. Warto pamiętać, że są specjalne zakłady, które specjalizują się jedynie w tego typu naprawach. 

Regenerować czy wymieniać?

Regeneracja turbosprężarki musi zostać przeprowadzona profesjonalnie, żeby samochód działał sprawnie i turbosprężarka spełniała swoją funkcję. Zdecydowanie lepszym i pewniejszym sposobem jest wymiana zużytej turbosprężarki na nową. Nowa część jest gwarancją sprawnego i profesjonalnego działania. Nowa turbosprężarka ma dłuższą gwarancję niż tak po regeneracji, poza tym mamy pewność, że została złożona przez profesjonalistów.