SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę kujawsko-pomorskie

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych.  Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 665 780 212

Przepisy ruchu drogowego wyraźnie zaznaczają i określają zachowanie na drodze kierowców i pieszych. Odpowiednie zachowanie prędkości, stosowanie się do predyspozycji terenu, czytanie znaków drogowych i respektowanie ich. To wszystko pozwala nam bardziej zadbać o bezpieczeństwo i sprawić, że poruszanie się po drodze dla wszystkich jest dużo bardziej bezpieczne. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że respektowanie zasad ruchu drogowego jest zdecydowanie bardziej rozsądne niż łamanie przepisów. Dla niektórych większe znaczenie ma także to, że dzięki temu mogą uniknąć kar pieniężnych.

Mandat za łamanie przepisów ruchu drogowego

Policja każdego roku wlepia mnóstwo mandatów za wykroczenia drogowego. Chodzi nie tylko o przekroczenie prędkości, ale także o brak zapiętych pasów, przewożenie dziecka bez fotelika samochodowego, parkowanie w miejscach zakazanych. Mandat mogą wlepić nam zarówno na trasie, jak i w mieście. Każdy mandat jest zawsze poparty odpowiednim przepisem, dlatego też funkcjonariusze policji nigdy nie udzielają ich bez powodu. Kierowcy często buntują się wobec mandatów, które dostają za minimalne wykroczenia. Prawo jest jednak bezlitosne wobec takich kierowców Ciekawostką jednak jest to, że możemy odmówić przyjęcia mandatu.

Kiedy możemy odmówić przyjęcia mandatu?

Mandat zawsze jest poparty literą prawa, ale każdy kierowca i pieszy ma prawo, żeby przyjęcia mandatu odmówić. Powody, dla których możemy odmówić przyjęcia mandatu to między innymi:

  • w momencie, kiedy uważamy, że jesteśmy niewinni;
  • kiedy nie zgadzamy się z wysokością mandatu;
  • kiedy nie zgadzamy się z liczbą punktów karnych, które zostały nam przyznane za to wykroczenie.

Funkcjonariusz policji ma jednak obowiązek w takiej sytuacji sporządzić wniosek o ukaranie za wykroczenie do sądu. Kiedy mandatu nie przyjmiemy automatycznie trafi on do sądu grodzkiego. Sąd grodzki wyjaśnia wszystkie okoliczności zdarzenia i może zwolnić nas z opłacenia mandatu. Jeśli jednak uzna, że jesteśmy winni tego wykroczenia, to zostaniemy dodatkowo obciążeni kosztami postępowania sądowego. Odmowa mandatu jest możliwa, ale naprawdę nie zawsze się opłaca, dlatego też trzeba ją dobrze przemyśleć. Nasza ocena sytuacji może być często zaburzona przez brawurę na drodze, której zwyczajnie nie dostrzegamy.