SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę kujawsko-pomorskie

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych.  Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 665 780 212

Na pewno wszyscy spotkaliśmy się kiedyś ze stwierdzeniem, że na drodze powinna obowiązywać wszystkich zasada ograniczonego zaufania. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego - - od pieszych, przez rowerzystów, po kierowców różnych pojazdów mechanicznych. Zasada ograniczonego zaufania powinna być stosowana przez wszystkich, niezależnie od tego z jakich dróg korzystamy i jak bardzo wierzymy w swoją czujność i ostrożność. Nie wszystko zależy od nas na drodze, nieważne czy akurat spacerujemy chodnikiem po mieście, czy też poruszamy się samochodem autostradą.

Ograniczone zaufanie wobec siebie i wobec innych

Zasada ograniczonego zaufania dotyczy nie tylko innych, ale także nas samych. Chodzi bowiem o to, żeby na drodze ufać właśnie najmniej sobie. Bardzo często zdarza się tak, że w czasie monotonnej drogi po równej nawierzchni niebezpiecznie zwiększamy prędkość samochodu, nasza jazda jest brawurowa, a tym samym niebezpieczna, nie tylko dla innych, ale i dla nas. Są jednak także sytuacje, w których nasza czujność powinna być zwiększona. Coraz częściej zdarza się, że kierowcy powodują wypadki i kolizje przez zniecierpliwienie, zmęczenie czy też roztargnienie.

Sytuacje na drodze, w których powinniśmy mieć wzmożoną czujność

Zasada ograniczone zaufania to zasada, której trzymać powinniśmy się przez cały czas. Mimo wszystko trzeba jednak mieć wzmożoną czujność w momencie, kiedy widzimy, że:

  • kierujący pojazdem obok zachowuje się wykraczając poza normę: łamie przepisy ruchu drogowego, gwałtownie zmienia pasy, trąbi na innych kierowców;
  • pieszy wbiega na jezdnię, zatacza się czy też przechodzi w miejscu niedozwolonym;
  • na ulicy dzieją się rzeczy niestandardowe: pochód, demonstracja;
  • ruchem kieruje policjant, który pilnuje porządku;
  • znajdujemy się na odcinku drogowym, który był miejscem wypadku;
  • jesteśmy uczestnikami kolizji czy też wypadku drogowego.

Zasada ograniczonego zaufania pozwala nam wszystkim być bardziej bezpiecznymi na drodze. Dzięki niej jesteśmy bardziej ostrożni, skoncentrowani, staramy się dostosować do panujących na drodze warunków. Funkcjonariusze policji, którzy praktykują w drogówce uczulają kierowców na to, że tak naprawdę nie jesteśmy władcami dróg i musimy mieć na uwadze także innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki szczególnej czujności możemy czuć się bardziej bezpiecznie i ochronić nie tylko siebie, ale i innych.