SkupSamochodowZaGotowke.pl

Skup samochodów za gotówkę mazowieckie - całe Mazowsze

Skup samochodów osobowych, terenowych, dostawczych - prywatnych i firmowych. Atrakcyjne ceny - Gotówka od ręki - Zapytaj o wycenę auta: Tel. 575 518 076

Jazda samochodem wymaga maksymalnego skupienia i koncentracji. Wiadomo przecież, że na drodze nie odpowiadamy tylko za siebie. Będąc uczestnikami ruchu drogowego odpowiadamy za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów, pieszych, rowerzystów, motocyklistów i innych kierowców. Oczywiście nie jesteśmy w tym sami, inni też nie są zwolnieni z odpowiedzialności i ostrożności, ponieważ ogólne bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Czasem jednak zdarza się, że mamy do pokonania naprawdę długą trasę, a nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Wszelkiego rodzaju odstępstwa od naszej normy w prowadzeniu samochodu powinny być przez nas specjalnie traktowane. Jeśli zazwyczaj korzystamy z samochodu na krótkich trasach, to do długiej trasy powinniśmy się specjalnie przygotować. Poniżej kilka rat na temat tego jak poradzić sobie ze zmęczeniem w czasie jazdy samochodem.

Pamiętaj o przerwach

Przerwa to podstawa w czasie długiej jazdy. Bez przerwy zaczynamy być senni, wpadamy w pewnego rodzaju przyzwyczajenie zwłaszcza na prostej drodze, która pozwala na szybką jazdę, tracimy koncentrację. Taka uśpiona czujność bywa naprawdę niebezpieczna. 

Przerwa w czasie długiej trasy pozwala na:

  • odpoczynek ciała: rozciągnięcie mięśni, wyprostowanie kości;
  • zjedzenie posiłku i wypicie wody lub kawy;
  • psychiczny odpoczynek;
  • zebranie się do kolejnego odcinka drogi.

Odpowiednia temperatura w aucie to podstawa

Temperatura w aucie ma ogromne znaczenie w ogólnym samopoczuciu kierowcy. Najlepiej jeździ się bez zbędnych ubrań wierzchnich, przypiętym pasami. Dlatego też w aucie nie może być ani za zimno, ani za ciepło. Zbyt wysoka temperatura sprawia, że stajemy się senni, tracimy koncentrację. Zbyt niska temperatura sprawia, że robimy się nerwowi, myślimy o tym, że jest nam zimno.

Woda, woda i jeszcze raz woda

Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwala na prawidłową pracę kierowcy w czasie jazdy. Myślimy trzeźwo, nie odczuwamy pragnienia, jesteśmy w stanie skoncentrować się na drodze. Popijanie wody w czasie drogi pomaga nam w nawodnieniu organizmu, ale warto zadbać o to, by dostęp do napoju był bezpieczny. Raczej unikamy dużych i ciężkich butelek. Dobrze jest zadbać o odpowiedni kubek czy małą butelkę, z której będzie nam łatwiej pić w czasie krótkiego postoju na pasach czy na skrzyżowaniu na czerwonym świetle.

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, że bezpieczna jazda wymaga odpowiedniego przygotowania. Dobre samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne sprawia, że droga upłynie nam szybko, sprawnie i w dobrej atmosferze.